Zwróciliśmy się do polityków z pytaniem

Wybory samorządowe zbliżają się wielkimi krokami

W związku z tym zwróciliśmy się do radnych i wszystkich partii i ugrupowań politycznych działających w Rzeszowie, z prośbą o zajęcie stanowiska problemu zatruwania środowiska centrum Rzeszowa przez ubojnię drobiu Res Drob.
Do wszystkich polityków i ugrupowań przesłaliśmy następujące zapytanie:
Działająca w ścisłym centrum miasta Rzeszowa ubojnia drobiu – spółka Res Drob, generuje szereg palących i od lat nierozwiązanych problemów bardzo silnie rzutujących na tę część Rzeszowa: zdrowie lokalnej społeczności, oraz walory takie jak estetyka terenu oraz bezpieczeństwo. Działania urzędów w celu niwelowania negatywnych skutków sąsiedztwa zakładu są niemal całkowicie nieskuteczne, a mieszkańcy pozostawieni samym sobie. Nikomu nie zależy na rozwiązaniu tej sprawy mimo tego, że temat od lat był wielokrotnie prezentowany w mediach lokalnych, oraz w ubiegłym roku w dwu ogólnopolskich telewizjach. Po więcej informacji zapraszamy na naszą stronę internetową poświęconą temu tematowi:
Ubojnia w chwili obecnej ma pozwolenie by przetwarzać 500 ton żywca na dobę – limity uboju były przez miasto na przestrzeni kilku ostatnich lat podwyższane, przez co mieszkańcom centrum Rzeszowa niemal nieustannie towarzyszy trwające całą dobę hałas i fetor. Większość mieszkańców uważa, że centrum miasta nie jest miejscem do prowadzenia tego typu działalności, a sytuacja bardzo mocno niekorzystnie oddziałuje na okolicę.
Problem narasta, a działania obecnej władzy nie zmierzają niestety do szybkiego rozwiązania tej patowej sytuacji. Mieszkańcy szukają pomocy wszędzie gdzie mogą, a Państwa stanowisko jest niezwykle ważne, pomoże im bowiem określić na kogo mają oddać swój głos w zbliżających się wyborach samorządowych.
Prosimy o ustosunkowanie się w Państwa stanowisku do nurtujących nas szczegółów:
Czy ubojnia powinna wynieść się ze ścisłego centrum miasta?
Ile powinien wynieść okres przejściowy?
Co stało by się z pracownikami jeśli termin nie zostałby dotrzymany?
W jaki sposób w chwili obecnej polepszyć sytuację mieszkańców i jakich środków miękkiego nacisku użyć by w końcu zdyscyplinować zakład do przestrzegania zasad współżycia społecznego – na przykład zlikwidować trwający całą dobę hałas oraz fetor.
Czy, kiedy i jakie środki Państwa ugrupowanie zamierzacie podjąć w celu szybkiego i skutecznego rozwiązania tego problemu.
Jakie działania zamierza podjąć Państwa ugrupowanie jeśli zajmie jakieś stanowiska we władzach samorządowych po wyborach.
Jakie nowe środki nacisku na zakład proponujecie Państwo zastosować.
Odpowiedź bądź też informację o jej braku, opublikujemy na naszej stronie internetowej oraz facebooku Stowarzyszenia. Bardzo prosimy o zajęcie stanowiska w terminie nie dłuższym niż 30 dni od otrzymania niniejszego maila.
Odpowiedzi polityków będziemy publikować na naszej stronie internetowej oraz facebooku.

Dzieląc się tą infomacją pomagasz nam

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja czystyizrowy.rzeszow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Dodając komentarz akceptujesz regulamin umieszczania komentarzy.