Wyniki kontroli Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska

Urzędnicy z Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska dopatrzyli się w zakładzie Res-Drob jedynie niewielkich zaniedbań. Winni zostali ukarani mandatem, który może wynieść jak udało nam się ustalić od 20-500 złotych! Czy kara w takiej wysokości może być w jakikolwiek sposób odczuwalna dla firmy która ma pozwolenie na zabijanie 500 ton żywca dziennie!?

Pracownicy Wojewódzkiego Inspektoratu nie dopatrzyli się naruszania ustaleń Pozwolenia Zintegrowanego! Na nasze zadane wczoraj w rozmowie telefonicznej pytanie, w sprawie codziennie „wietrzących się” obsiadanych przez ptaki kontenerów na poubojowe resztki, podobno pracownicy Inspektoratu kontrolując zakład niczego takiego nie odnotowali! Pracownik instytucji poinformował, że jeśli mieszkańcy zauważą taką sytuację najlepszym wyjściem będzie ponoć zadzwonienie na policję lub Straż Miejską. Co ciekawe dzwoniąc kiedyś na Straż Miejską z powodu wyjątkowo intensywnego silnie drażniącego drogi oddechowe fetoru wydobywającego się z zakładu dowiedzieliśmy się, że służby te nie mogą wkraczać na zakład! W ten sposób uzyskujemy najbardziej pożądaną przez zakład i instytucje sytuację „zamkniętego koła”. 

Jeśli uda nam się rozwikłać tę tajemniczą zagadkę komu należy zgłaszać widziane przez mieszkańców codziennie „incydentalnie występujące nieprawidłowości” w rodzaju wietrzących się regularnie pojemnikach zanieczyszczonych pozostałościami po kurczakach, czy też niedokładnego mycia samochodów po ptakach, z których wylewa się brudna woda i odchody, które trafiają „w ziemię” skażając ją. Wszyscy z nas wielokrotnie byliśmy świadkami takich sytuacji. Co ciekawe urzędnicy utrzymywani z naszych podatków i mający chronić nas przed tego typu zagrożeniami ich nie zobaczyli.

Tymczasem codziennością mieszkańców osiedla 1000-lecia i Króla Augusta jest wdychanie duszącego fetoru w najbardziej upalne dni i podczas urlopów.

Dzieląc się tą infomacją pomagasz nam

Jedna myśl w temacie “Wyniki kontroli Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja czystyizrowy.rzeszow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Dodając komentarz akceptujesz regulamin umieszczania komentarzy.