Stowarzyszenie zostało stroną dwóch postępowań administracyjnych

Stowarzyszenie „Nasz Czysty i Zdrowy Rzeszów” zostało stroną postępowania administracyjnego o cofnięcie pozwolenia zintegrowanego zakładom drobiarskim Res Drob, oraz o wydanie decyzji środowiskowej dla obiektu „Instalacja do podczyszczania ścieków”.

Mimo tego, że ciągle dowiadujemy się o nowych szokujących faktach, wieloletnim łamaniu prawa i pozwolenia zintegrowanego i braku jakiejkolwiek reakcji władz na te rażące zaniedbania…nic szczególnego z tego nie wynika. Instytucje samorządowe wyraźnie grają na czas i opóźniają jak tylko mogą wydanie jakichkolwiek prawomocnych i wiążących decyzji ograniczających działalność ubojni. Pełnię swojej władzy pokażą z pewnością dopiero wtedy, gdy przedsiębiorcy uda się wreszcie znaleźć lokalizację i wybudować nową ubojnię drobiu. Tutaj można zobaczyć na jakim etapie znajdują się obiecane do 2020 przenosiny cuchnącego zakładu poza centrum Rzeszowa. Trudno uwierzyć ale od osiedlowej manifestacji, we wrześniu 2017 roku, położenie mieszkańców zmieniło się tylko na gorsze – ubojnia stale zwiększa swoją produkcję a co za tym idzie hałas i potworny smród.

Nie mamy czasu dzielić się z Państwem większością informacji, o których się dowiadujemy, bo jak każdy ruch społeczny w Rzeszowie jesteśmy przeciążeni i na pisanie bloga zwyczajnie nie starcza nikomu z nas czasu. Wielowątkowość sprawy Res Drobu, ogromna ilość nadużyć oraz wątków, które trzeba śledzić z pewnością nam w tym nie pomaga. Dodatkowo dochodzą ekstremalne warunki w jakich zmuszeni jesteśmy mieszkać i brak ich jakiejkolwiek poprawy. Stała ekspozycja na nadmierny hałas niszczy zdrowie i powoli zabija. Do tego dochodzą codzienne niemal stałe emisje trupiego odoru z nie spełniającej norm podczyszczalni, która została nielegalnie wybudowana na bazie magazynu opakowań w 2013 roku. W tej chwili część osiedla 1000-lecia znajdująca się w bezpośredniej bliskości ubojni to miejsce nie nadające się do zdrowego życia.

 

 

 

Dzieląc się tą infomacją pomagasz nam

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja czystyizrowy.rzeszow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Dodając komentarz akceptujesz regulamin umieszczania komentarzy.