Materiały prasowe w temacie smrodu z zakładu Res-Drob (2015)

TVP Rzeszów, 14 sierpnia 2015, Mieszkańcy skarżą się na fetor. Res-drob planuje przeprowadzkę. Cytat z artykułu prasowego:

Przedstawicielka Res-Drobu potwierdza, że firma rozważa przeniesienie produkcji w okolice Sieniawy, na tym etapie nie chce jednak mówić o terminach.

Nowiny, 12 sierpnia 2015, Mieszkańcy osiedla 1000-lecia: w smrodzie z Res-Drobu nie da się żyć. Cytat z artykułu prasowego:

To, co jest mówione i obiecywane, nijak się ma do stanu faktycznego. Nadal okropnie cuchnie z zakładu. Wielokrotnie ten problem zgłaszałam na policję i do straży miejskiej. Były obietnice przenosin do Sieniawy, o których słyszymy już kilka lat, a zakład jak był, tak tu jest i nadal wydziela okropny fetor. Chcemy tę sprawę rozwiązać w sposób cywilizowany, bez blokowania drogi prowadzącej do zakładu – mówi Ewa Pazdan z Rady Osiedla 1000-lecia.

Onet Rzeszów, 12 sierpnia 2015, Mieszkańcy os. 1000-lecia w Rzeszowie walczą z fetorem. Cytat z artykułu prasowego:

Dzisiaj ten zapach jest minimalny, ale zdarza się, że okna nie można otworzyć, co przy upałach jest bardzo uciążliwe. Nasza batalia z zakładem drobiarskim trwa już kilka lat. W 2013 roku przedstawiciele firmy oświadczyli, że wdrożyli plan modernizacji oczyszczalni ścieków i działania ograniczające uciążliwość zapachu. Potem, co jakiś czas dochodziło do spotkań roboczych. Niewiele one dały, ponieważ zakład nadal emituje nieprzyjemny zapach, o czym świadczy liczba mieszkańców, która przybyła na dzisiejsze spotkanie. Obiecaliście, że problemu nie będzie, a nadal okropnie tutaj cuchnie.

Super Nowości, 23 marca 2015, Res-Drob przeniesie się do gminy Sieniawa. Cytat z artykułu prasowego:

Za trzy lub cztery lata cały zakład Res-Drob zostanie przeniesiony z Rzeszowa do tej gminy. To ucieszy mieszkańców rzeszowskiego osiedla 1000-lecia, którzy narzekają na smród unoszący się z zakładu.

Gazeta Wyborcza Rzeszów, 19 marca 2015, Res-Drob inwestuje w Sieniawie. Pierwszy krok do wyprowadzki z Rzeszowa? Cytat z artykułu prasowego:

Szansą dla mieszkańców byłaby wyprowadzka z centrum miasta zakładów drobiarskich. Mówiło się o tym już w ubiegłym roku, bo działka przy ul. Ciepłowniczej w Rzeszowie objęta została podstrefą Specjalnej Strefy Ekonomicznej Euro-Park Mielec. Miasto chciało upiec dwie pieczenie na jednym ogniu: zadowolić mieszkańców 1000-lecia, proponując tam tereny Res-Drobowi. Do skutku to jednak nie doszło.

Teraz pojawiła się druga możliwość. Res-Drob już w maju chcę rozpocząć budowę pierwszej swojej fermy w Sieniawie, ma tam już odpowiednią działkę budowlaną i wymagane pozwolenia.

Nowiny, 19 marca 2015, Res-Drob przenosi się z Rzeszowa do Sieniawy. Cytat z artykułu prasowego:

Ten problem ciągnie się od wielu lat. Mieszkańcy podnoszą go co roku podczas spotkań z prezydentem miasta, wielokrotnie spotykaliśmy się w tej sprawie także z właścicielem zakładów. Pisaliśmy skargi do magistratu i inspektoratu ochrony środowiska. Za każdym razem z nadzieją, że zakład drobiarski dostanie nakaz wstrzymania produkcji. Niestety, nasze działania jak dotąd, są nieskuteczne.

Nowsze materiały prasowe:

Starsze materiały prasowe:

Dzieląc się tą infomacją pomagasz nam