Skandaliczne odpowiedzi urzędników na zgłoszenia mieszkańców!

Na spotkaniu u Wicewojewody Podkarpackiego 19 lipca 2018 roku (relacja ze spotkania tutaj) otrzymaliśmy od miejskich i wojewódzkich urzędników zapewnienia, że od tej pory urzędy będą lepiej reagowały na zgłoszenia uciążliwości trudnego sąsiedztwa ubojni Res-Drob przez mieszkańców. Tak się jednak nie dzieje! 

Ostatnie odpowiedzi ubojni są utrzymane w jednakowym tonie i uznajemy je za szczególnie oburzające. Mają one na celu negowanie występowania zjawiska fetoru z zakładu Res-Drob. Urzędy nie podejmują jakichkolwiek starań by zdyscyplinować władze ubojni do przestrzegania zasad współżycia społecznego z mieszkańcami centrum Rzeszowa! Każda odpowiedź utrzymana jest w jednakowym tonie o czym już wielokrotne już informowali nas oburzeni mieszkańcy. Wydział Ochrony Środowiska i Rolnictwa Urzędu Miasta Rzeszowa na każde zgłoszenie o fetorze z ubojni, zwraca się do Res-Drobu o „wyjaśnienie”. Każde jak Państwo widzicie pisane jest identycznie. Urzędy przesyłają w odpowiedzi wyjaśnienie zakładu iż rzekomo w momencie zgłoszenia instalacja pracowała zgodnie z technologią zatwierdzoną przez prezydenta w pozwoleniu zintegrowanym.

 

Jednym słowem usiłuje się zniechęcić mieszkańców do zgłaszania naruszenia prawa jaką jest immisja zanieczyszczeń na sąsiadujące z ubojnią działki.

Jest to postawa szczególnie oburzająca. Urzędy zamiast wyegzekwować przestrzeganie pozwolenia zintegrowanego zadowalają się wyjaśnieniem ubojni i na tym poprzestają! Podpowiadamy jak radzić sobie z tego typu skandalicznymi odpowiedziami: reagować – odpowiadać na bzdurne pisma w takim tonie!

W odpowiedzi można przesłać skopiowane z naszej strony oświadczenie:

Uważam Państwa odpowiedź z dnia (data, sygnatura pisma) za niewystarczającą, a co więcej skandaliczną i naruszającą elementarne zasady sprawiedliwości społecznej. Zamiast podjąć realne działania zadowalacie się Państwo odpowiedzią przedsiębiorcy, którą trudno, zwłaszcza w obliczu jego działań w ostatnich latach, uznać za obiektywną. To skandal by jedynym działaniem państwowego urzędu w celu wyjaśnienia podejrzenia zanieczyszczania środowiska przez zakład przemysłowy było zapytanie go o to,  uznanie uzyskanej nieprawdziwej odpowiedzi za wystarczający sposób rozwiązania problemu.

Odpowiedź ta jest nic nie wnosząca i nie rozwiązuje w żaden sposób zgłaszanego problemu.

Skoro rzekomo to nie Res-Drob był sprawcą wydobywającego się z okolic zakładu trudnego do zniesienia fetoru żądam wyjaśnienia tej sytuacji i ukarania sprawcy. Będę ponawiać moje zgłoszenie do czasu uzyskania rzetelnej i satysfakcjonującej odpowiedzi z Państwa strony.

Dzieląc się tą infomacją pomagasz nam

Jedna myśl w temacie “Skandaliczne odpowiedzi urzędników na zgłoszenia mieszkańców!”

  1. Problem rzeczywiście istnieje i wiem to z własnego życia. Fetor czasami jest nie do zniesienia, a wieloletnie obietnice przenosin zakładu produkcji stanęły na niczym.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja czystyizrowy.rzeszow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Dodając komentarz akceptujesz regulamin umieszczania komentarzy.