Nowa inwestycja Res Drobu na osiedlu – sprzeciw wobec podczyszczalni ścieków!

Powiatowy Inspektorat Nadzoru Budowlanego wydał nakaz rozbiórki podczyszczalni ścieków Res-Drobu. Zakład odwołał się od decyzji do Wojewódzkiego Inspektoratu Nadzoru Budowlanego. W międzyczasie dowiedzieliśmy się, że zakład wystąpił o wydanie decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach dla…nowej podczyszczalni! Informacja o wszczęciu postępowania znajduje się tutaj 

Po zapoznaniu się z Kartą Informacyjną Projektu i skonsultowaniu jej z naszymi ekspertami, okazuje się, że jest to identyczna konstrukcja, jak istniejąca w tej chwili na osiedlu i generująca olbrzymie problemy odorowe podczyszczalnia!

Co z powtarzanymi w mediach przenosinami zakładu w 2020 roku, skoro planowana jest budowa nowej podczyszczalni. Prezydent Gutkowski w piśmie skierowanym do nas 27 czerwca poinformował, że jest to traktowane przez Wydział Środowiska jako nowa inwestycja.

Publikujemy dwa wzory pism które wnoszą sprzeciw do planów zrealizowania tej inwestycji. Można wybrać jeden z nich wypełnić, podpisać (każdy członek rodziny wypełnia osobną kartkę) i złożyć najpóźniej w poniedziałek 15 lipca 2019 roku w Wydziale Ochrony Środowiska i Rolnictwa przy ul. Rynek 7.

Wzór pisma dostępny tutaj, oraz tutaj inna wersja. To bardzo ważne, ponieważ nigdy wcześniej inwestycje ubojni nie spotkały się ze sprzeciwem mieszkańców. Takie sprawy leżą w interesie nas wszystkich i mieszkańcy powinni oni być informowani o takich inwestycjach przez spółdzielnię mieszkaniową, zwłaszcza że Rzeszowska Spółdzielnia Mieszkaniowa przy ul. Gałęzowskiego 6 jest stroną w sprawie tego postępowania. Dlaczego więc mieszkańcy, właściciele nieruchomości nie wiedzą o tym fakcie? My dowiedzieliśmy się o tym w ostatniej chwili i bardzo mocno zachęcamy Państwa do wypełniania wzoru pisma i zaniesienia jej do wydziału. Od tego zależy przyszłość naszych osiedli!

Można też podpisane pismo przekazać naszemu Stowarzyszeniu, zbiera je pani Małgorzata +48727676526. Zebrane od mieszkańców uwagi do wniosku zanosimy w poniedziałek!

Dzieląc się tą infomacją pomagasz nam

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja czystyizrowy.rzeszow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Dodając komentarz akceptujesz regulamin umieszczania komentarzy.