Listopadowe aktualności w naszym Stowarzyszeniu

Spotkanie z reporterami telewizji ogólnopolskiej

Zanieczyszczaniem naszego miasta przez Res-Drob zainteresowała się kolejna telewizja ogólnopolska! Wykorzystajmy tę szansę. We wtorek 14 listopada 2017, o godzinie 18:30 reporterzy przyjadą nas wysłuchać! To ważne, żeby było nas jak najwięcej. Spotykamy się pod bramą Res-Drobu. Prosimy o liczne przybycie!

Spotkanie Prezydenta z mieszkańcami do tej pory się nie odbyło

Na wrześniowym spotkaniu z mieszkańcami osiedli Staromieście, 1000-lecia i Króla Augusta, Prezydent Rzeszowa Tadeusz Ferenc obiecał mieszkańcom spotkanie z władzami miasta, w sprawie od lat nierozwiązanego problemu z cuchnącą ubojnią. Publiczne spotkanie z mieszkańcami w tej sprawie, do tej pory nie doszło do skutku. W sprawie przeniesienia ubojni drobiu z centrum miasta nie doszło póki co do żadnych konkretnych działań, poza obietnicami ograniczenia Pozwolenia Zintegrowanego dla spółki Res-Drob. Niektórzy mieszkańcy skarżący się na fetor i łamanie przepisów, zostali o takich planach poinformowani pismami, nie zostało jednak nawet sprecyzowane jakie będą to zmiany. Wiemy jednak, że wdrażanie takich zmian trwa bardzo długo i z pewnością nie przyniesie szybkiej poprawy losu mieszkańców centrum Rzeszowa! Władze miasta mają chyba nadzieję, że ubojnia będzie mogła spokojnie funkcjonować przez cały sezon zimowy, a problem znowu da się na jakiś czas „zmieść pod dywan”. Zastanawiamy się co jest przyczyną tej wyjątkowej niechęci miasta do podejmowania zdecydowanych działań przeciwko firmie uprzykrzającej życie tysiącom ludzi.

Zbieramy podpisy

W dalszym ciągu zbieramy podpisy obywateli, którzy udzielają poparcia do złożenia pozwu w Sądzie Rejonowym w Rzeszowie w sprawie zanieczyszczenia środowiska przez Rzeszowskie Zakłady Drobiarskie Res-Drob Sp. z o.o.

W tej chwili mamy ponad 700 podpisów! Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowali się w tę inicjatywę! Zbieramy dalej.

Dzieląc się tą infomacją pomagasz nam

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja czystyizrowy.rzeszow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Dodając komentarz akceptujesz regulamin umieszczania komentarzy.